Утрински Весник
Магазин

Срушен е светски рекорд – најмногу склекови за еден час

Срушен е светски рекорд – најмногу склекови за еден час

Австралиецот Даниел Скали се запиша во Гинисовата книга на рекорди откако за еден час направил 3.182 склекови.

„Многу сум благодарен што мојата пријава е одобрена“ рече Скали откако судиите ја прегледале снимката од неговиот потфат.

За Скали ова не е прв светски рекорд, во 2021 година доби признание за најдолг планк (стоење на лакти) од 9 часа и 30 минути.

Можете да прочитате

Том Круз доби роденденски честитки од режисерот на „Невозможна мисија“ и колегите од „Топ Ган“

Сталоне го прослави својот 75. роденден со сопругата и ќерките

Алесандра Амброзио ја покажа својата фигура на супермодел на брегот Амалфи