Утрински Весник
Спорт

Салах се прости со Мане: Ти благодарам за сите добри времиња

Салах се прости со Мане: Ти благодарам за сите добри времиња

Мохамед Салах му прати порака на Садио Мане по неговиот трансфер во Баерн Минхен, фалејќи го својот поранешен соиграч од Ливерпул, откако на едно од најубоитите напаѓачки партнерства во Премиерлигата му дојде крај.

Сенегалецот замина од „Енфилд“ за 41 милиони евра, ставајќи крај на шестгодишниот престој на „Енфилд“, во кој пет години беше партнер на Салах во нападот, освојувајќи ги титулите од Премиерлигата и од Лигата на шампионите заедно.

„Ова беше добро возење. Ти благодарам за сите добри времиња и ти посакувам се најдобро во новата авантура. Ќе ни недостасуваш на сите“, напиша Салах на Твитер со неколку фотографии на кои двајцата прославуваат.

Минатата сезона, Салах и Мане поставија рекорд откако двајцата постигнаа гол во 30-ти меч, нешто незабележано во Премиерлигата.

> Салах се прости со Мане: Ти благодарам за сите добри времиња <

Можете да прочитате

Навивачите на Олимпија влетаа на презентацијата на новиот тренер Риера, го сакаат Просинечки

Ферари ја брани стратегијата, Леклер останува разочаран

„Интернационално познат“ фудбалер од Премиерлигата уапсен за силување!