Утрински Весник
Магазин

Овој куглоф стана хит веднаш штом беше објавен

Овој куглоф стана хит веднаш штом беше објавен

Куглоф од портокал и урда стана популарен на интернет веднаш штом беше објавен, а многумина веднаш се фатија за работа и го испекоа.

Засега пристигнуваат само пофалби. Мек е и сочен, и вкусен, особено со бело кафе или чај, а вториот ден е уште подобар. Ако користите домашни јајца, тој ќе бидат жолт како на фотографијата.

Подготовка:
Вклучете ја рерната да се загрее на 180 степени. Голем калап за куглоф премачкајте го со масло и посипете брашно да не се залепи при печењето.

Одделете ги белките од жолчките и изматете ги во цврст снег белките.

Растопете го путерот на тивок оган и оставете да се излади. Ванилиниот шеќер и шеќерот во прав изматете ги со жолчките и додадете ја урдата.

Потоа додадете ги кората и сокот од портокал, растопениот и изладен путер и румот, и кратко измиксајте.

Измешајте го брашното со прашокот за пециво и на крајот измешајте ги белките со процесор за храна или гумена шпатула за да не падне смесата (или да изгуби воздух).

Смесата истурете ја во подмачкан и набрашнет калап за куглоф и печете околу 55 минути во загреана рерна на 180 степени.

Можете да прочитате

Анџелина Џоли ја остави ќерката Захара во колеџ во Атланта

Седум британски градови во потесен избор за домаќини на Евросонг 20023

„Џон Вик 4“ ќе биде најдолгиот филм во серијалот, вели режисерот