Утрински Весник
Македонија

Жена изгоре во пожар во куќа во Стар Дојран

Жена изгоре во пожар во куќа во Стар Дојран

Утрово во пожар во куќа на улицата „Маршал Тито“ во Стар Дојран, изгоре жена.

dobivaj vesti na viber

Пожарот бил изгаснат од екипа на територијалната противпожарна единица, по што во куќата било пронајдено починато женско лице.

Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

Можете да прочитате

Груби: Преку еднакво општество имаме корист сите

Ќучук: Преговорите на Северна Македонија со ЕУ ќе започнат по завршување на скринингот

Регистрирани нови 619 случаи на Ковид-19 и 4 починати лица