Утрински Весник
Македонија

(Видео) И СДСМ објави видео од дрон оти видеото на Мицкоски било многу режирано

(Видео) И СДСМ објави видео од дрон оти видеото на Мицкоски било многу режирано

И Социјалдемократскиот сојуз на Македонија објави видео со дрон од синоќешниот собир на ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи дека со видеото што утрово го објави Мицкоски глуми невешт режисер за да го прикрие дабаклот.

„Наместо да ја прифати реалноста и да ја прими порака од граѓаните Мицкоски глуми невешт режисер, крати секвенци, од петни жили се мачи да сокрие нешто што не може да се сокрие.Еве целосно видео од дрон, без монтажи, без интервенции, дебаклот на митингот на ВМРО-ДПМНЕ е евиденитен“, велат од СДСМ.

Наспроти тврдењето на ВМРО-ДПМНЕ дека на собирот пред Влада имало 70.000 луѓе, според СДСМ вчера излегле околу 15.000 симпатизери на партијата.

Можете да прочитате

СДСМ: Осуда за инцидентите и насилството на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ и Левица

(Видео) Летаат јајца кон Собранието, демонстрантите бараат оставки

(Во живо) „Оставка, оставка“ се скандира на протестот пред Владата, демонстрантите ја пробија оградата