Утрински Весник
Магазин

Бритни Спирс го напушти „Инстаграм“

Бритни Спирс го напушти „Инстаграм“

Бритни Спирс се откажа од „Инстаграм“ без претходна најава.

Поп-ѕвездата го избриша својот профил од платформата за споделување фотографии во четвртокот, навидум без предупредување, иако не е јасно дали планира да се врати бидејќи и претходно правеше паузи на социјалните мрежи.

Пред да го избрише профилот, Бритни (40) споделуваше фотографии и спомени од нејзината неодамнешна венчавка со Сем Асгари, со кого го врза јазолот минатата недела на церемонија во нејзиниот дом во Таузенд Оукс, Калифорнија.

Во средата, таа ѝ оддаде почит на Донатела Версаче дека направила „да се чувствува како принцеза од реалниот живот“ на нејзиниот голем ден.

„Над 700 рачни шевови беа вклучени во кроењето и изработката на мојот фустан. Огромна благодарност до @donatella_versace и тимот на @versace што ме направија принцеза од вистинскиот живот“, напиша Бритни.

Свадбата – на која присуствуваа Парис Хилтон, Мадона и Дру Баримор меѓу другите – не помина без драма затоа што првиот сопруг на Бритни, Џејсон Александар, се обиде да ја уништи прославата.

Џејсон – со кој се омажи во Лас Вегас во 2004 година само 55 часа пред да ја поништат заедницата – се емитуваше во живо како спринтува низ шума додека се приближува до местото и како успева да влезе во свадбениот простор покриен со рози, каде што стоеја Бритни и нејзиниот избраник.

Можете да прочитате

Том Круз доби роденденски честитки од режисерот на „Невозможна мисија“ и колегите од „Топ Ган“

Сталоне го прослави својот 75. роденден со сопругата и ќерките

Алесандра Амброзио ја покажа својата фигура на супермодел на брегот Амалфи