Утрински Весник
Спорт

Балак со емотивна порака на годишнината од смртта на неговиот син

Балак со емотивна порака на годишнината од смртта на неговиот син

Германската фудбалска легенда, Михаел Балак преку социјалните мрежи прати емотивна порака до неговиот син Емилио, една година откако тој го загуби животот на 18 години при мотоциклистичка несреќа во Португалија.

dobivaj vesti na viber

Емилио бил на семеен годишен домор во Троја, во близината на Лисабон, кога неговиот квад-мотоцикл се преврте минатиот август. 45-годишниот Балак со фотографија и со кратка поема се потсети на трагедијата.

„Мој сакан ангелу, се сеќавам на твојата насмевка, среќа и радост. Се сеќавам на твоето светло! Со многу љубов и многу емоции ќе се молам денеска за тебе и за твојата душа да почива во мир. Ќе се молам и за твоите браќа со целосна љубов. Те држам блиск до срцето“, напиша Балак.

Емилио, кој беше роден во 2002 е средниот син на Балак, тој има уште два сина – Луис (2001) и Жорди (2005).

View this post on Instagram

A post shared by Michael Ballack (@michaelballackofficial)

Можете да прочитате

Трабзон го промовираше Барди

Милошевиќ на местото на Столица

Ако замине сега Дембеле, ќе добие половина пари од трансферот