Утрински Весник
Магазин

Oригиналната куќа на „Топ ган“ отворена за посетители

Oригиналната куќа на „Топ ган“ отворена за посетители

Во Оушансајд, Калифорнија, мал пастелносин бунгалов е сместен помеѓу високи хотели и станбени блокови. Тоа е куќата од „Топ ган“.

Куќата беше во сопственост на симпатијата на Маверик, Чарли, во оригиналниот филм од 1986 година. Сега обновена и поместена еден блок подолу од нејзината оригинална локација, таа е отворена за јавноста.

„Ќе можете повторно да го доживеете тој магичен момент од јужна Калифорнија, каде што Том Круз доаѓа на брегот со неговиот Кавасаки-900. Има реплика од моторот надвор од куќата на која можете да седнете и навистина да го доживеете тој момент на крајбрежно ветре што минува низ вашата коса, што е многу забавно“, рече Бен Ферчајлд од хотелот Mission Pacific и ресортот Seabird, каде што сега се наоѓа куќата.

Можете да прочитате

Том Круз доби роденденски честитки од режисерот на „Невозможна мисија“ и колегите од „Топ Ган“

Сталоне го прослави својот 75. роденден со сопругата и ќерките

Алесандра Амброзио ја покажа својата фигура на супермодел на брегот Амалфи