Утрински Весник
Спорт

Џорџ Расел со потег на годината во Ф1 – Го остави болидот за да му помогне на Жу

Трката за ГН на Велика Британија почна инцидент откако при првиот свиок дојде до троен судир при што болидот на Жу се преврте и одлета кон заштитната ограда. Расел демонстрираше фантастично чувство за фер-плеј и направи неверојатен потег, го остави болидот на патеката и истрча да му помогне на Жу.Тимот на Алфа Ромео објави дека Жу не се наоѓа во животна опасност и ќе биде предмет на дополнителни детални лекарски прегледи.

Можете да прочитате

Трабзон го промовираше Барди

Милошевиќ на местото на Столица

Ако замине сега Дембеле, ќе добие половина пари од трансферот