Утрински Весник
Спорт

Трабзон го промовираше Барди

Трабзон на социјалните мрежи, во петокот, го промовираше македонскиот репрезентативец, Енис Барди. Барди во редовите на турскиот шампион пристигна од Леванте. Шпанскиот клуб доби оштета од 3.000.000 евра.

dobivaj vesti na viber

Барди вчера ги помина медицинските тестови, го стави потписот на тригодишниот договор и го задолжи дресот со број 29.

 

Можете да прочитате

ПСЖ во јануари ќе му плати 30 милиони евра на Интер за Шкриниар

Милевски: Без разлика на се, мислам дека сме на вистинскиот пат

„Аѕурите“ одат на Ф4 во Лигата на нации