Утрински Весник
Магазин

Том Круз доби роденденски честитки од режисерот на „Невозможна мисија“ и колегите од „Топ Ган“

Том Круз доби роденденски честитки од режисерот на „Невозможна мисија“ и колегите од „Топ Ган“

Том Круз, кој во неделата наполни 60 години, доби честитки за својот роденден од голем број истакнати личности од висок профил.

Меѓу оние кои му честитаа беше и режисерот Кристофер Меквари, кој работеше заедно со Круз во филмот „Џек Ричер“ од 2012 година, како и во повеќе филмови од серијалот „Невозможна мисија“, вклучително и претстојниот „Невозможна мисија – Пресметка на мртвите, прв и втор дел“.

„Среќен 60. роденден Том“, напиша Меквари покрај фотографија од Круз како се држи за крило на старински авион во воздух.

Круз, кој се врати во улогата на капетанот Пит ‘Маверик’ Мичел во новиот блокбастер „Топ Ган: Маверик“, доби убави зборови и од двајца негови колеги во филмот, Вал Килмер и Глен Пауел.

Килмер напиша: „Среќен роденден „Мав Том Круз од Ајс!“ алудирајќи на неговото повторување на улогата Адм. Том ‘Ајсмен’ Казански во продолжението.

Пауел, кој во филмот го портретира поручникот Џејк ‘Хенгмен’ Сересин, ја објави истата фотографија што ја сподели Меквари, а на која Круз ѝ пркоси на смртта.

Тој напиша: „Ова е 60-ка.Том Круз, едноставно нема никој како тебе. Држи се таму. Среќен роденден!“

Можете да прочитате

Анџелина Џоли ја остави ќерката Захара во колеџ во Атланта

Седум британски градови во потесен избор за домаќини на Евросонг 20023

„Џон Вик 4“ ќе биде најдолгиот филм во серијалот, вели режисерот