Утрински Весник
Македонија

Струмичанец со остар предмет ја нападнал сопругата и го повредил малолетниот син

Oбвинителството бара притвор за гостиварецот кој изврши убиство во пекарница

На 07.08.2022 во 04.10 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Б.Б.(35) од Струмица затоа што околу 01.00 часот ја нападнал неговата сопруга со остар предмет, при што го повредил и нивниот малолетен син.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Маричиќ-Ќучук: Низ соработка градиме пријателства и создаваме нови можности за младите од двете земји

Маричиќ: Реформите се многу повеќе од нови ЕУ-закони, тоа се промени во функционирањето на институциите

(Видео) Спасовски: 45 години високо образование за безбедност, со научни резултати до заеднички одговор на безбедносните предизвици