Утрински Весник
Македонија

Санирана дупката кај мостот во Драчево

Големата дупка кај мостот во Драчево за која информираше директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов е санирана.

Од Јавното Претпријатие „Улици и патишта“ соопштија дека санирањето било извршено за неполни 24 часа.

„Во текот на изминатиот ден екипите на ЈП Улици и патишта интензивно работеа на санирање на оштетувањето што од неодамна се појави на мостот на Маркова Река во Драчево“, велат од претпријатието.

Мостот денес од 13 часот е пуштен во употреба.

Можете да прочитате

СДСМ: Осуда за инцидентите и насилството на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ и Левица

(Видео) Летаат јајца кон Собранието, демонстрантите бараат оставки

(Во живо) „Оставка, оставка“ се скандира на протестот пред Владата, демонстрантите ја пробија оградата