Утрински Весник
Спорт

Рома ја одби понудата на Тотенхем за Заниоло

Италијанскиот калчолигаш Рома ја одби понудата на Тотенхем за офанзивниот играч за врска, Николо Заниоло. Лондончани упатија понуда да го земат играчот на позајмица со задолжителна откупна клаузула за 20 милиони фунти.

dobivaj vesti na viber

Раководството на Рома смета дека тоа е потценувачка понуда, бидејќи очекуваат најмалку 50 милиони евра за 23-годишниот италијански репрезентативец.

Разговорите меѓу двата клуба продолжуваат, а Антонио Конте би сакал да го има Заниоло во тимот на Тотенхем оваа сезона.

Можете да прочитате

ПСЖ во јануари ќе му плати 30 милиони евра на Интер за Шкриниар

Милевски: Без разлика на се, мислам дека сме на вистинскиот пат

„Аѕурите“ одат на Ф4 во Лигата на нации