Утрински Весник
Македонија

Притвор за скопјанец кој ја истепал сопругата

Притвор за скопјанец кој ја истепал сопругата

Скопјанец е приведен поради семејно насилство, при што ја нападнал својата поранешна 39-годишна сопруга.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот, на 05.08.2022, Единицата за насилен криминал – Одделение за семејно насилство при СВР Скопје, во консултација со Јавен обвинител, против В.Д.(42) поднесе кривична пријава по итна постапка, а од судија за претходна постапка, на пријавениот му е одредена мерка притвор.

Можете да прочитате

(Видео) Стојаноска: Како и со Ковид -19, така и со мајмунските сипаници власта се однесува неодговорно

Мотоциклист почина во сообраќајка во Кочани

(Видео) Попов: Власта на СДСМ и ДУИ освен лаги немаат ништо друго понудено на младите