Утрински Весник
Македонија

Приведен 22-годишен бегалец од затвор

Приведен 22-годишен бегалец од затвор

Приведен 22-годишен бегалец од Затворот Скопје.

Споредџ информациите, утрово во 08.50 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле А.А. од село Глумово, скопско. Тој бил баран со потерница поради бегство од казнено-поправната установа Затвор Скопје.

Лицето ќе биде спроведено во установата за издржување на казната.

Можете да прочитате

СДСМ: Осуда за инцидентите и насилството на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ и Левица

(Видео) Летаат јајца кон Собранието, демонстрантите бараат оставки

(Во живо) „Оставка, оставка“ се скандира на протестот пред Владата, демонстрантите ја пробија оградата