Утрински Весник
Македонија

Преку Фејсбук се претставил дека е адвокат и измамил жена за пари

Преку Фејсбук се претставил дека е адвокат и измамил жена за пари

Скопјанец преку Фејсбук измамил 60-годишна жена дека е адвокат и ја навел да му плати за наводната правна услуга.

Според информациите, А.В.(33) од Скопје, во текот на февруари 2022 година, користејќи група на социјалната мрежа Фејсбук, измамил 60-годишна жена од Скопје дека е адвокат, при што за наводна правна услуга против нејзиниот поранешен работодавач, во три наврати ја навел да му исплати 28.500 денари.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.В., поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Можете да прочитате

(Видео) Стојаноска: Како и со Ковид -19, така и со мајмунските сипаници власта се однесува неодговорно

Мотоциклист почина во сообраќајка во Кочани

(Видео) Попов: Власта на СДСМ и ДУИ освен лаги немаат ништо друго понудено на младите