Утрински Весник
Македонија

Ковачевски предводи владина делегација на Самитот на ЕУ за Западен Балкан

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да ги продаде златните лажици од влада и парите да ги даде на народот кој осиромашува

Премиерот Димитар Ковачевски на Самитот на Европската Унија за Западен Балкан, кој се одржува денеска и утре во Брисел ја предводи владината делегација во која се вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи, информираат владините служби.

Во рамки на работната посета на Брисел, предвидено е премиерот Ковачевски, заедно со претседателот на Република Србија Александар Вучиќ и премиерот на Република Албанија, Еди Рама да одржат прес-конференција.

Можете да прочитате

Регистрирани нови 619 случаи на Ковид-19 и 4 починати лица

Алијанса за Албанците: Злоупотребата и партизацијата на институциите од страна на ДУИ ги преминува сите граници

Трипуновски: Неотповикливи оставки од Бабовски и Николовски поради катастрофалната ситуација со ширењето на свинската чума