Утрински Весник
Македонија

Две гранати пронајдени кај Калишта

Две гранати пронајдени кај Калишта

На брегот на Охридското езеро кај струшкото село Калишта, вчера биле пронајдени две стари гранати.

Увид и обезбедување на местото извршија полициски екипи а подигнувањето на гранатите, денеска ќе го изврши претставник на Дирекцијата за заштита и спасување.

Можете да прочитате

Груби: Преку еднакво општество имаме корист сите

Ќучук: Преговорите на Северна Македонија со ЕУ ќе започнат по завршување на скринингот

Регистрирани нови 619 случаи на Ковид-19 и 4 починати лица