Утрински Весник
Спорт

Два гола на Ерлинг Халанд, триумф на Манчестер Сити

Англискиот првак Манчестер Сити успешно ја стартуваше одбраната на титулата во Премиерлигата. Успешно деби имаше Ерлинг Халанд, кој покажа дека е фантастично засилување постигувајќи ги двата гола за Манчестер Сити во победата од 0:2 на гости против Вест Хем.

dobivaj vesti na viber

Халанд во 36.минута изнуди пенал, а потоа и го претвори во погодок. Во 65.минута Норвежанецот успеа да погоди и по асистенцијата на Кевин де Бруин.Можете да прочитате

ПСЖ во јануари ќе му плати 30 милиони евра на Интер за Шкриниар

Милевски: Без разлика на се, мислам дека сме на вистинскиот пат

„Аѕурите“ одат на Ф4 во Лигата на нации