Утрински Весник
Македонија

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат Струмица поради сообраќајна незгода

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат Струмица поради сообраќајна незгода

Од АМСМ известуваат дека сообраќајот на магистален пат Струмица – с.Ново село , на делницата од Струмица кон с.Дабиле во близина на клучката кон с.Сачево е во прекин поради случена сообраќајна незгода.

dobivaj vesti na viber

Сообраќајот е пренасочен е по локален спореден земјен пат.

Можете да прочитате

Регистрирани нови 619 случаи на Ковид-19 и 4 починати лица

Алијанса за Албанците: Злоупотребата и партизацијата на институциите од страна на ДУИ ги преминува сите граници

Трипуновски: Неотповикливи оставки од Бабовски и Николовски поради катастрофалната ситуација со ширењето на свинската чума