Утрински Весник
Магазин

„Вотфорд“: Нов мурал на Елтон Џон се издигна на „Викариџ роуд“

„Вотфорд“: Нов мурал на Елтон Џон се издигна на „Викариџ роуд“

Фановите на сер Елтон Џон ќе видат нов мурал на пејачот кога тој ќе одржи два концерта за враќање дома на стадионот на фудбалскиот клуб „Ватфорд“.

Тој треба да настапи на „Викариџ роуд“ во јули за да го заврши европскиот дел од својата проштална турнеја Farewell Yellow Brick Road.

Нова слика на почесниот доживотен претседател на клубот, сер Елтон Џон, е насликана пред трибината на која ќе пее.

Креаторите MurWalls изјавија дека тоа е „прослава на љубовта на Елтон кон фудбалскиот клуб“.

Сликата од 9.1 метри на сер Елтон во дрес на „Ватфорд“ се наоѓа на црниот ѕид од станбениот блок што се граничи со стадионот на клубот.

Можете да прочитате

Том Круз доби роденденски честитки од режисерот на „Невозможна мисија“ и колегите од „Топ Ган“

Сталоне го прослави својот 75. роденден со сопругата и ќерките

Алесандра Амброзио ја покажа својата фигура на супермодел на брегот Амалфи