Утрински Весник
Магазин

Амброзио како сончев зрак на гламурозен настан во Лос Анџелес

Амброзио како сончев зрак на гламурозен настан во Лос Анџелес

Алесандра Амброзио присуствуваше на промоција на соработката на Стаси Караниколау и Буби Тејп, што се одржа во Лос анџелес во четвртокот вечерта.

dobivaj vesti na viber

Алесандра (41), која се прослави како ангел на „Викторија’с сикрет“, на себе има со блескав неон-жолт комплет – кусо здолниште и топ.

Атрактивната Бразилка изгледа совршено каде и да се појави, благодарение на својата беспрекорно тонирана фигура.

Стаси, најдобрата пријателка на Кајли Џенер, го најави козметичкиот производ на својот Инстаграм-профил, каде ја обелодени соработката со Буби Тејп.

„Осветлувачки бронзер кој ќе ви помогне да дадете совршен сјај во пределот на градите,“ напиша таа.

Можете да прочитате

Седум британски градови во потесен избор за домаќини на Евросонг 20023

„Џон Вик 4“ ќе биде најдолгиот филм во серијалот, вели режисерот

Принцот Вилијам ја игнорира кралицата – и покрај нејзината загриженост