Утрински Весник
Магазин

Алесандра Амброзио ја покажа својата фигура на супермодел на брегот Амалфи

Алесандра Амброзио ја покажа својата фигура на супермодел на брегот Амалфи

Алесандра Амброzио се огласи на својот Инстаграм во неделата за да сподели неколку впечатливи фотографии од нејзиниот одмор на брегот на полуостровот Амалфи, популарна и романтична дестинација во Италија.

41-годишната манекенка изгледа сензационално во светложолт фустан со странични исечени делови и шлиц до бутовите.

 

Поранешниот ангел на Викторија’с сикрет го дополни својот стилски изглед за одмор со златни обувки Џузепе Заноти, за што му се заблагодари на познатиот италијански моден дизајнер во својата инстаграм-приказна.

Феноменот на модните писти, исто така, објави фотографија од неа и момчето Ричард Ли.

 

 

 

Можете да прочитате

Се ожени со проститутка, водeшe паралелен живот и ги направи едни од најдобрите автомобили

Анџелина Џоли ја остави ќерката Захара во колеџ во Атланта

Седум британски градови во потесен избор за домаќини на Евросонг 20023