Свет

Иран погуби поранешен вработен во Министерството за одбрана за наводна шпионажа за ЦИА

Техеран погуби поранешен вработен Министерството за одбрана под обвинение за шпионажа за ЦИА, изјави портпаролот на судството, Голамхосеин Есмаили, пренесува...

Повеќе
Стррана 1340 од 1392 1 1.339 1.340 1.341 1.392
error: