Свет

Германскиот министер за надворешни работи повика на директен дијалог меѓу Турција и Грција

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, повика на директен дијалог меѓу Турција и Грција за Источниот Медитеран, пренесува „Екатимерини“.„Прозорците...

Повеќе
Стррана 1177 од 1375 1 1.176 1.177 1.178 1.375
error: