Свет

Студија: „спутник В“ поефикасна од вакцината на „Фајзер“ против омикрон

Резултатите од малата руско-италијанска прелиминарна студија покажале дека нивоата на антитела кои го неутрализираат сојот омикрон на коронавирусот кај луѓето...

Повеќе

Со само 19 години го прелета светот и постави нов Гинисов рекорд

Деветнаесетгодишната aвијатичарка со белгиско-британско потекло, Зара Радерфорд, постави светски рекорд како најмлада жена која сама го обиколила светот, откако денеска...

Повеќе
Стррана 1 од 1575 1 2 1.575
error: