Политички Партии

СДСМ: Мицкоски е тој кој оди по амбасади и цимоли да се одмрзне имотот на криминалната ВМРО-ДПМНЕ

Освен по деструкциите, Христијан Мицкоски е познат по ширењето лажни вести, реагираат од СДСМ по изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Повеќе

СДСМ: Новите деструктивни идеи за блокада на граѓаните од страна на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поразени

Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието, ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе се договара како да ги блокира граѓаните и...

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Три дена молк од крими коалицијата СДСМ-ДУИ за примитивизмот на Талат Џафери

Три дена без никаква осуда или одговорност за Талат Џафери поради недоличното однесување во Собранието, од страна на крими коалцијата...

Повеќе

СДСМ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ги чинат 55.000 евра месечно, да ги вратат парите назад

Неработењето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ги чини над 55.000 евра месечно. За основните плати на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ...

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да ја прифати подадената рака од ВМРО-ДПМНЕ, затоа што тоа е во интерес на граѓаните и на Македонија

Ковачевски не треба да бега од подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Тоа е во интерес на граѓаните...

Повеќе
Стррана 1 од 225 1 2 225
error: