Македонија

Мицкоски: Добивме и официјална потврда дека Заев, Љупче, и останатите од владата си крадат и струја од регионалниот систем

Настрана оние фалења на власта дека биле најдобри, дека постигнувале извонредни резултати, дека секаде каде што одел Заев црвени килими...

Повеќе

(Видео) Стоилковски: Злосторничко здружување во Битола, Охрид, Кочани – Докази за поткуп во Крива Паланка

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на денената прес-конференцијата изјави дека добиле „фрапантни информации кои морале да ги споделат со јавноста.https://www.youtube.com/watch?v=nV-JL_y3Ne0...

Повеќе

Арсовска: Ако се работи за граѓаните со јасен план Скопје ќе биде поубаво место за живеење

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска вечерва оствари средба со граѓани од Гази Баба и посети повеќе населени...

Повеќе

(Видео) Шилегов: Со брзата реакција на хероите на градот се спречи поголема материјална штета од пожарот

Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната...

Повеќе
Стррана 2 од 4626 1 2 3 4.626
error: