Македонија

Шахпаска: Со деинституционализација Заводот за рехабилитација Бања Банско ќе овозможи современи социјални услуги

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска го посети Заводот  за заштита и рехабилитација Бања Банско во општина...

Повеќе

(Видео) Лефков: Oва се докази за исплати од 7.8 милиони долари кон фантом фирмата која требала да набави вакцини

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков на денешната прес конференција истакна дека е јасно зошто пет месеци чекавме вакцини, одговорот...

Повеќе
Стррана 1 од 4127 1 2 4.127