Утрински Весник

КАТЕГОРИЈА : Култура

Култура

Костадиновска-Стојчевска за Скопје-европска престолнина на културата: Имаме потенцијал кој, убедена сум, нема да ја пропушти шансата да се покаже во своето најдобро издание

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, заедно со градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и амбасадорот...
Култура

Костадиновска-Стојчевска на „Денови на комедијата“ во Куманово: На овие штици актерите успеваат да ги насмеат посетителите и за момент да ги оддалечат од грижите

Многубројна публика ја проследи театарската претстава „Синиот портокал“, во изведба на Театарот од Велес, со...