Бизнис

Ангеловска-Бежоска: Пандемијата ќе влијае врз натамошното обликувањето на улогата на централните банки

На панел-дискусијата на „Еуромани“ на која учествуваа гувернери од регионот на Централна и Југоисточна Европа, гувернерката на Народната банка, Анита...

Повеќе

Обезбедени дополнителни количини струја и топлинска енергија, АД ТЕ-ТО ќе работи по 20 часа на ден

На денешната седница, Владата донесе Одлука за преземање на мерка за обезбедување на дополнителни количини на електрична енергија во услови...

Повеќе

„Глобалниот деловен гигант – групацијата ТРАФИГУРА, мега инвеститор и во Македонија???”

Групацијата Трафигура е една од водечките светски, независни трговски, логистички и производни компании во секторот на „commodities“ или природни суровини...

Повеќе

Сојуз на стопански комори: Законoт за електричен отпад наметнува нереално зголемени давачки за претпријатијата

Сојузот на стопански комори на Македонија се залага за заштита на животната средина и на здравјето на луѓето, како приоритетна...

Повеќе

Владата да покрива 80, а Град Скопје и општините 20 отсто од разликата во сметките за парно, предлагаат Бектеши и Бислимоски

Министерот за економија Крешник Бектеши и претседателот на Регулаторна комисија за енергетика Марко Бислимоски, денеска на прес-конференција во Владата информираа...

Повеќе
Стррана 2 од 614 1 2 3 614
error: