Бизнис

Вицепремиерот Битиќи во посета на компанијата „Еуроедил Холдинг“ и средба со бизнисмените од Дебар и Маврово-Ростуше

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, во рамки на...

Повеќе

Шахпаска на средба со синдикатите и работодавачите: Посветено ќе работиме на новиот закон за работни односи

Во Министерството за труд и социјална политика, министерката Јагода Шахпаска одржа работна средба со претставници од репрезентативните, нерепрезентативните синдикати и...

Повеќе

„Кроација осигурување Живот“ организира бесплатна онлајн обука за лидерски вештини за млади

Кроација осигурување Живот, како општествено одговорна компанија ги поканува сите млади вработени, студенти и невработени за учество под нејзино покровителство...

Повеќе
Стррана 1 од 442 1 2 442
error: