Утрински Весник
Спорт

Џеферсон сака да ја продолжи кариерата

Џеферсон сака да ја продолжи кариерата

Вашингтон, 3 јули 2019 (Утрински Весник) – Поранешниот кошаркар на Денвер, Кливленд, Далас, Јута, Голден стејт, Сан Антонио, Милвоки и  Њу Џерси, Ричард Џеферсон, би сакал да игра уште една сезона во НБА-лигата.

– По еден тон гласини, би сакал официјално да објавам дека излегувам од пензија. Би сакал да играм уште една година, напиша Џеферсон на Твитер.

Триесет и деветгодишниот Џеферсон претходно го објави крајот на својата професионална кариера во октомври минатата година.

Тој помина 17 сезони во НБА и има шампионски прстен како играч на Кливленд. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања