Утрински Весник
Македонија

Џафери, Мухиќ и Рамчиловиќ на одбележувањето на 24-годишнината од геноцидот во Сребреница

Џафери, Мухиќ и Рамчиловиќ на одбележувањето на 24-годишнината од геноцидот во Сребреница

Скопје, 11 јули 2019 (Утрински Весник) – Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска ќе присуствува и ќе се обрати на одбележувањето на 24-годишнината од геноцидот во Сребреница во Босна и Херцеговина.

Џафери ја предводи делегацијата од Република Северна Македонија составена од пратениците Ферид Мухиќ и Зеќир Рамчиловиќ. дма/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ЗНМ: Функционерите мора да одговараат на прашањата на новинарите

„Поддршка за членство во ЕУ имаме, наша задача се реформите“

Средба Бочварски – Милков: Ги потврдивме ставовите за завршување на железничкиот Коридор 8