Утрински Весник
Македонија

Ќе се реконструира спортската сала во Македонска Каменица

Ќе се реконструира спортската сала во Македонска Каменица

Македонска Каменица, 11 јули (Утрински Весник) – Откако беше изграден супер модерен терен за кошарка во школскиот двор од средното училиште, во најскоро време во Македонска Каменица ќе започне етапно да се реализира и целосната реконструкција на спортската сала во основното училиште.

Реконструкцијата на спортската сала, градоначалничката Соња Стаменкова ја најави на организираниот прием за кошаркарите на „Баскет Кам”, кои во сезоната која заврши освоија бронзени медали во М18 женска и М12 машка конкуренција. вс/цр/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ЗНМ: Функционерите мора да одговараат на прашањата на новинарите

„Поддршка за членство во ЕУ имаме, наша задача се реформите“

Средба Бочварски – Милков: Ги потврдивме ставовите за завршување на железничкиот Коридор 8