Утрински Весник
Спорт

Јунајтед го потврди договорот за Даниел Џејмс

Јунајтед го потврди договорот за Даниел Џејмс

Манчестер, 7 јуни 2019 (/) – Манчестер Јунајтед официјално објави дека е постигнат договор со Свонси за трансферот на крилото на велшкиот тим, Даниел Џејмс. Според информациите во различни медиуми, договорот е вреден 15 милиони фунти и уште три во форма на различни бонуси.

Џејмс вчера помина медицински прегледи во тимот, потоа се приклучи на репрезентацијата на неговата земја. Самиот играч не го потпишал својот личен договор со „црвените ѓаволи“, што најверојатно ќе се случи следната недела, кога отвора трансфер прозорецот за сите клубови.

Играчот е и првото ново засилување на Јунајтед за ова лето, а исто така и откако на чело на тимот застана Оле Гунар Солскјер. Различни медиуми во Англија јавуваат дека на „Олд Трафорд“ очекуваат уште најмалку две нови имиња да се приклучат на клубот пред почетокот на подготовките за новата сезона на први јули.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Бразил го почнува походот кон трофејот, прва пречка е Јужна Кореја

Стојковиќ: Мене Србија ме поддржува, но на некои сум им трн во око

ФИФА поведе постапка против Србија за дискриминација и недолично однесување на дуелот со Швајцарија