Утрински Весник
Спорт

Шкупи ги доби противниците во групата од ЛШ

Шкупи ги доби противниците во групата од ЛШ

Скопје, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Македонскиот футсал првак Шкупи се најде во групата Б од првата фаза во Лигата на шампионите заедно со екипите на Локомотив од Летонија, Кардиф од Велс и Енкамп од Андора.

Само победникот ќе избори место во следната фаза.

Првиот круг ќе се игра турнирски во периодот од 27 август до 1 септември, домаќин во Б-групата ќе биде токму Шкупи. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Цитатите на Фергусон и Мурињо влегоа во речникот на Оксфорд

Тен Хаг му се заблагодари на Пеп за „лекцијата“

Куп: Струга ТЛ го елиминира Работнички, убедливи беа Шкендија, Вардар, Шкупи и Академија Пандев