Утрински Весник
Магазин

Шестгодишно дете направи 4.445 склекови за два часа

Шестгодишно дете направи 4.445 склекови за два часа

Лос Анџелес, 15 јули 2019 (/) – Едно шестгодишно момче од Русија успеа без одмор да направи 4.445 склекови за два часа и на тој начин освои стан за себе и своето семејство.

„Чеченскиот Шварценегер” Ибрахим Лијанов, меѓу другото, се впиша и во руската Книга на рекорди.

Новиот дом детето го доби од околниот спортски клуб во којшто Ибрахим секоjдневно тренира со својот татко.

Лани момчето освои и нов „Мерцедес”, откако направи 4.105 склекови.  си/паг/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

По 27 години во Лас Вегас уапсен маж за убиството на раперот Тупак

Ед Ширан ќе објавува албум за секое годишно време

(Видео) Мик Џегер: Каталогот на бендот нема да им го оставам на децата, што ќе им се 500 милиони долари