Утрински Весник
Магазин

Човек скокнал во Водопадите на Нијагара и преживеал

Човек скокнал во Водопадите на Нијагара и преживеал

Отава, 11 јули 2019 (/) – Човек намерно се фрлил во Водопадите на Нијагара, од 50 метри височина, а потоа бил пронајден жив и здрав, соопшти вчера канадската полиција.

Полицијата примила повик и интервенирала завчера во четири часот наутро, по дојава дека човек се бори со водите на водопадите.

Човекот има полесни повреди и е префрлен в болница, а засега не се знае причината на таквиот негов потег. си/гт/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Европските купувачи ги разграбаа сите копии на корејскиот електричен новитет

Ракописот открива каква личност сте

Американците на „црн петок“ онлајн потрошија 9 милијарди долари, пред се за паметни телефони