Утрински Весник
Македонија

Четири скопски села утре без струја

Без струја утре од Карпош и бензинската во село Чојле

Скопје, 16 јуни 2019 (/) – Корисниците од улицата „103“ во село Волково утре од 9:00 до 15:00 часот ќе останат берз напојување со електрична енергија.

Од 8:35 до 11:30 часот без струја ќе бидат и корисниците од селата Миладиновци, Текија и Дељадровци.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа од страна на екипи на „ЕВН Македонија“ АД. вј/бак/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Герасимовски: Изборот на Валентина Ангелковска за најдобар одделенски наставник во земјата е уште едно признание за квалитетот на образованието во Центар

(Видео) Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за закони кои што не постојат и не се доставени во Собранието

Грковска – Ќехаја: Ефикасни антикорупциски политики, јакнење на интегритетот и транспарентноста се предизвици за сите земји од регионот