Утрински Весник
Спорт

Четвртфинални натпревари во Светската лига во ватерполо

Четвртфинални натпревари во Светската лига во ватерполо

Белград, 21 јуни 2019 (/) – Во Светската лига во ватерполо денеска на распоредот се натпреварите од четвртфиналната фаза. За место во полуфиналето ќе се борат:

Унгарија – Австралија (почеток 15 часот)
Јапонија – Хрватска (16:45)
Шпанија – Казахстан (19:15)
Канада – Србија (21:00).

Победниците утре ќе играат во полуфиналето, а финалето е закажано за в недела.

Само победникот на турнирот ќе обезбеди учество на Олимписките игри во Токио следната година. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Јапонците ја „урнаа“ Шпанија за прво место, Германија испадна и покрај победата над Костарика!

Стаховски во остра „преписка“ со Троицки и Типсаревиќ за нивната посета на Русија

Дани Алвеш ќе стане најстариот капитен на Бразил на едно СП