Утрински Весник
Магазин

Хрватската претседателка запеа на радио (видео)

Хрватската претседателка запеа на радио (видео)

Загреб, 4 јули 2019 (/) – Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ во интервју на Хрватското католичко радио ја запеа својата најдрага духовна песна.

По освртот на темите за реконструкцијата на хрватската Влада, образованието, Црквата и политичките состојби во земјата, Грабар-Китаровиќ се префрли и на полесните теми. Имено, таа откри дека нејзината омилена верска песна е „Христос на брегот”, по што отпеа дел од стиховите. си/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Откриено е кој ќе го носи највредниот накит на Елизабета Втора

Мила Кунис прекрасна на премиерата на „Најсреќната девојка на светот“

Тревор Ноа се повлекува како водител на „Дејли шоу“