Утрински Весник
Бизнис

Фолксваген и Фиат Крајслер се соочуваат со казни поради штетни гасови

„Шкода“ ќе гради фабрика во Бугарија или Турција


Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Падна доларот по три недели раст, но падна и еврото

(Видео) Бајден: Америка спречи економски колапс, Трамп: Попрво би дозволил банкрот

Битиќи: Имаме поддршка од европските пријатели, да донесеме државничка одлука, Европа е нашиот дом