Утрински Весник
Македонија

ФИТР ќе презентира проекти од повикот „Стартапувај“

ФИТР ќе презентира проекти од повикот „Стартапувај“

Скопје, 10 јули 2019 (Утрински Весник) –  Фондот за иновации и технолошки развој денеска ќе ги презентира проектите од јавниот повик „Стартапувај “.

На презентацијата се најавени обраќања на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓуше, директорот на ФИТР Јован Деспотовски, како и престтавници на компании корисници на финансиска поддршка од фондот.лв/са/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

50 санкции за недавање првенство на минување

СДСМ: Во време на криза училиштата не смеат да се затвораат, општините да ги редефинираат приоритетите

108 санкционирани возачи во Скопје