Утрински Весник
Македонија

Физича пресметка кај Житен пазар во Кичево

Велешката полиција казнува возачи кои непрописно претекнуваат

Кичево, 16 јули 2019 (Утрински Весник) –  Во попициска станица во Кичево во текот на вчерашниот ден околу 12:00 часот било пријавено дека на Житен пазар на улицата „Маршал Тито“ бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад.

Ш.И. (61) со остар предмет му нанел телесни повреди на Д.С. (55), двајцата од Кичево. На Д.С. му била укажана лекарска помош во Општата болница во Кичево.

По целосно документирање на случајот, против Ш.И. ќе биде поднесена соодветна пријава. рз/фф/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Груби: На Али Ахмети му треба народот, на народот му треба Али Ахмети

Пратениците изгласаа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

Млада скопјанка пронајдена почината во својот дом