Утрински Весник
Македонија

Фестивалот „Гола месечина“ оваа година ќе се одржи во септември

Фестивалот „Гола месечина“ оваа година ќе се одржи во септември

Скопје, 28 јуни 2019 (/) – Општина Аеродром соопшти дека шестиот фестивал „Гола месечина“, кој го организира заедно со  „Театар Комедија“, оваа година наместо во јуни ќе се одржува од 2 до 9 септември.

-Фестивалот чија цел е да го збогати културниот живот во општината и предизвикува сè поголем интерес кај граѓаните, и годинава ќе се одржи во спортскиот центар „Ново Лисиче“, а влезот ќе биде бесплатен, информира Општина Аеродром. хс/дма/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

150 казни за брзо возење

Вработен во Пошта уништил архивски материјал, против него е поднесена кривична пријава

Приведени разбојници во Скопје, следува кривична пријава