Утрински Весник
Македонија

Утре и задутре ќе нема вода за полевање на дворните површини во Неготино    

Утре и задутре ќе нема вода за полевање на дворните површини во Неготино    

Неготино, 2 јули 2019 (/) – Утре и задутре ќе нема вода за полевање на дворните површини во Неготино, поради итно и неодложно интервентно чистење на каналската мрежа од алги,  од страна на Водостопанство „Тиквеш“. 

Портпаролот на неготинската локална самоуправа, Методи Митрев денеска информираше дека редовното снабдување со технолошка вода ќе продолжи од петок.

Дотогаш, апелираше тој, неопходно е  неготинчани рационално да ја трошат водата за пиење. свд/сст/      

      

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Притвор за кавадарчанка која го свирепо го убила својот партнер

Театар во Град Скопје: Арсовска тераше инат со Славески и не се тргаше од говорницата

Алијанса за Албанците со предлози за ублажување на енергетската криза