Утрински Весник
Македонија

Утре без струја дел од селата во општина Сарај

Без струја утре од Карпош и бензинската во село Чојле

Скопје, 28 јуни 2019 (/) – Поради планиран технички зафат во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје, утре без електрична енергија ќе останат корисниците од селата Арнакија, Семениште, Буковиќ, Ласкарци, Раовиќ и Чајлане во Општина Сарај.

Како што соопштија РЦУК Скопје по известување добиено од  „ЕВН Македонија“ АД прекинот во електроснабдувањето ќе биде во периодот од 10:00 до 11:00 часот. вг/дма/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ЗНМ: Функционерите мора да одговараат на прашањата на новинарите

„Поддршка за членство во ЕУ имаме, наша задача се реформите“

Средба Бочварски – Милков: Ги потврдивме ставовите за завршување на железничкиот Коридор 8