Утрински Весник
Спорт

Уругвај со убедлив триумф стартуваше на Копа Америка

Уругвај со убедлив триумф стартуваше на Копа Америка

Бело Хоризонте, 17 јуни 2019 (/) – Репрезентацијата на Уругвај забележа висока победа со 4:0 против Еквадор во 1.коло од фудбалскиот Куп на Америка.

На натпреварот одигран ноќеска во Бело Хоризонте, головите го постигнаа Лодеиро, Кавани, Суарез и Мина (автогол).

Ова беше дуел од Ц-групата во која настапуваат и селекциите на Чиле и Јапонија.

Копа Америка се одржува во Бразил. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Американски бизнисмен го купува Евертон

Реал Мадрид има проектиран план: За две години Ерлинг Халанд доаѓа на „Бернабеу“

КК Пелистер го загуби финалето во Бугарија